Imieniny Amona

  • 1 września
  • 20 grudnia
  • 8 września
imieniny Amona

Amon, to mało popularne imię, ale czasami rodzice wybierają je dla swoich synów. Pochodzi z Egiptu od Boga Amona, a oznacza : „dający światło”. Z hebrajskiego natomiast Amon – to budowniczy. Także jeśli chodzi o znaczenie imienia można doszukiwać się go w różnych aspektach.

Amon jest osobą romantyczną i niepoprawnym marzycielem. To człowiek i bardzo uważny i spostrzegawczy i zwykle widzi więcej niż inni. Jest inteligentny, co przyciąga kobiety. Zawsze też docieka prawdy i ma w sobie na tyle dużo cierpliwości, by udało mu się pozyskać odpowiedzi na jego pytania.

Pasjonuje się astrologią i parapsychologią – to doskonałe cechy, by zostać iluzjonistą. Chciałby znać wszystkie tajemnice otaczającego go świata i zgłębia tę tajemną wiedzę po kres swojego człowieczeństwa. Nie chce pozostawiać pytań bez odpowiedzi.

Uważa za świętość swój wewnętrzny głos oraz nieomylną (często ) intuicję. Już w dzieciństwie uważa się go często za dziwaka. Wszystko przez jego nietypowe zainteresowania, które jakby odrywają go nieco od rzeczywistości.

Nie potrzebuje dziesiątek przyjaciół. Do szczęścia wystarczy mu choćby mała grupka osób, które rozumieją jego potrzeby i mają podobne zainteresowania.

Zdrobnienia: Amonek, Amonuś, Amuś, Amo, Amek